سخن رئیس هیات مدیره

یکی از بزرگترین پرسش‌ها و دغدغه های اصلی آمارتیسن (برنده جایزه نوبل اقتصاد) این است که چرا کشور ایران با تمامی مزیتها، ذخایر و استعدادهای ذاتی و غیر ذاتی خود، در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، دارای جمیعت بیکار فراوان و قشرهای فقیر گسترده می‌باشد. همگی به خوبی بر میزان منابع نفتی، گاز، مس، طلا و بسیاری معادن دیگر در ایران واقف هستیم. در کنار این ذخایر، ایران دارای مزیتهای طبیعی دیگری مانند مزیت‌های ژئوپولتیک، همجواری با کشورهای حاشیه دریای خزر، دسترسی به آبهای آزاد از طریق سواحل خلیج فارس، وجود چهار فصل آب و هوائی، تنوع پوشش‌های گیاهی ، موقعیت راهبردی در منطقه خاورمیانه و غیره می باشد. ولی چرا این ذخایر و مزیت ها هنوز نتوانسته است اقتصاد و سرمایه گذاری این کشور پرنعمت را به گونه ای که شایسته آن است، پیش ببرد؟

مسلما بحث سرمایه گذاری و اهمیت آن بر تقویت اقتصاد، کاهش فقر، ایجاد اشتغال و افزایش ثروت بر کسی پوشیده نیست ولی آنچه در اقتصاد ایران مسلم است، این است که این جاده ناهموار بوده و سرمایه گذاری در ایران با وجود تمامی پتانسیل‌ها و مزیت‌های ذکر شده، دارای مشکلات بسیاری می باشد که در بسیاری از موارد سرمایه گذار را از سرمایه گذاری دلسرد می نماید. به همین منظور گروه ایران سرمایه با اولویت قرار دادن تخصص، سرعت و تجربه، سعی دارد در کاهش مشکلات سرمایه گذاران، گام های مفیدی برداشته و با همراهی سرمایه گذاران عزیز و محترم در تمامی مراحل کار، باعث افزایش بهره‌ وری، کاهش ریسک و تضمین سودآوری آنان گردد.

در پایان ضمن شاکر بودن از درگاه خداوند متعال در خصوص به ثمر نشستن تلاش دوستان در تاسیس گروه ایران سرمایه، بر این امر اعتقاد کامل دارم که با لطف و عنایت حق تعالی، تخصص و وفاداری اعضاء گروه به همراه اعتماد سرمایه گذاران باعث توسعه و شکوفایی این گروه شده و همزمان با افزایش کیفیت خدمات این گروه شاهد رشد و توسعه صنعت، ایجاد اشتغال و تضمین سود سرمایه گذاری‌ها در منطقه خواهیم بود.